Laserowa operacja prostaty

Prostata to gruczoł krokowy kojarzony w głównej mierze z mężczyznami. Choroby związane z tym gruczołem krokowym kojarzą się wielu osobom źle. Wszyscy myślą, że przerost prostaty oznacza tylko i wyłącznie śmierć. Tak nie jest. Odpowiednio zdiagnozowana może być do wyleczenia dwoma metodami. Pierwsza to przyjmowanie leków, a druga to laserowa operacja prostaty.

Męski problem z oddawaniem moczu

Łagodny przerost prostaty występuje u 50% mężczyzn. Tak, ta liczba jest duża. Nie można jednak zapomnieć, że mówimy o łagodnej formie, do której nie jest wdrożone leczenie prostaty laserem. Czym dokładnie jest ta choroba? To rozrost komórek gruczołów prostaty, powodujących ucisk na przewód moczowy. W dalszej konsekwencji mężczyzna ma problem z oddawaniem moczu. Łagodny przerost nie oznacza, że mamy do czynienia z rakiem złośliwym, tylko z nowotworem łagodnym. Rak złośliwy występuje bardzo rzadko u panów.

Przerost prostaty

W zdecydowanej większości przerost prostaty występuje u mężczyzn, którzy przekroczyli już 50 rok życia. Objawami tej choroby są częste oddawanie moczu w nocy (co nigdy wcześniej nie miało miejsca), wyciekanie moczu z cewki moczowej lub nagła chęć oddania moczu (w konsekwencji „oddaje” się tylko kilka kropelek). Nie można bagatelizować coraz częstszych objawów, ponieważ nie leczony stan może doprowadzić do poważniejszych konsekwencji zdrowotnych. Trzeba niezwłocznie udać się do lekarza, który prawdopodobnie skieruje nas na usuwanie prostaty laserem.

Rozwiązanie problemu prostaty

Jeżeli leki nie działają to zalecane jest usuwanie prostaty laserem. Brzmieć może to strasznie, jednak lekarze bardzo polecają sobie tą metodę leczenia jako jedną z najbezpieczniejszych i najmniej bolesnych. Operacja laserowa prostaty ma również wiele innych zalet, takich jak: minimalna ilość krwi, czy też brak konieczności płukania pęcherza po samym zabiegu. Wielu panów doceni tą metodę wykonania zabiegu, ponieważ wymaga ona krótkiego czasu hospitalizacji. Do tego po samym zabiegu następuje bardzo krótki czas cewnikowania pacjenta. Nikt nie lubi szpitali i zabiegów. Jeżeli jednak trzeba, to należy się poddać zaleceniom lekarza, aby nadal móc cieszyć się zdrowiem i spokojem.